ARBE DESIGN

Sonunda Tanıştık!

Size ve sevdiklerinize, doğanın parçası olan ahşabın sanatımız ile buluşmasıyla yola çıktık.

Doğaya olan minnettarlığımız ve merakımız onu hayallerimize ortak etmeye ve yeniden şekillendirmeye kadar getirdi. Modern sanat bakış açısını doğadan kopmadan ve onu koruyarak farklı tasarımlarla genişleterek hobi olarak başladığımız bu sürece profesyonel bir ekibe dönüşerek dijital dünyaya da merhaba dedik. Ağacın dokusunu kaybetmeden, çoğunlukla boyutsal olarak çeşitli sanatsal tasarımlar yapmaktayız. Dijitalleşmiş dünyadan kaçamadığımız bu zamanda sanatı doğa ile iç içe yaşama heyecanı sunuyoruz.

Beyhan Esra Turgut

2015 Yılında Bahçeşehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olduktan sonra öğretmenlik mesleğine adım attım.Severek devam ettiğim mesleğimi bıraktıracak kadar heyecanlandıran ve daha emin adımlarla ilerlememi sağlayacak şeyler her zamanki gibi doğa ve bize sunduğu eşsiz renkler oldu.Çocukluğumda en çok oynamaktan keyif aldığum şeyler her çocuk gibi boyalarımdı ve büyüdükçe de çok bir şey değişmedi.Renkler hep hayatımdayken fırça önüne ”makyaj” kelimesini ekledim.Çerçevelere tasarımlarımızı sığdırsakta ben tasarımlarımı sınırları aşıp ahşap ile renklerin uyumunu başka hayatlara,anlara ve anılara sığdırmak için profesyonel bir e-ticaret ekibiyle sizlere ulaşmaya başladık.Hayatımı tam anlamıyla bu noktada yaşamak istediğim için buradayım! Her bir parçanın ve fırça darbelerinin bende bir hikayesi var.Kimi zaman bir denizin dalgası,kimi zaman kurumuş bir yaprak… Kimi zamansa fikirlerine ve karakterine hayran olduğum hepimizin çok sevdiği kitlelere ve kalplere ulaşmış kişiler. Umarım her bir rengin içine bıraktığım mutluluğu sizde yaşarsınız!

Arda Ganioğlu

2004 Yılında İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezuniyetim sonrası tasarımcı kimliğimi ahşap ve ağacın dokusunda geliştirmek tek hedefimdi. Küçükken büyükdedemin ataölyesinde ağaçlarla yaptığımız küçük gemilerin heyecanı içimden hiç gitmedi. Onunla birlikte ağacın her bir parçasının kesilerek o hale gelmesi beni büyülüyordu. Başlarda anıları yaad edecek kadar uğraştığım hobiyken, yıllar geçse de ağaca olan tutkumdan vazgeçemediğim bir tutkuya dönüştü. Kollarımı bu sefer makinanın başına geçerek ağacın talaşını hissetmek ve uzun yıllar edindiğim sektörel bilgi ve argeler sırasında hayal ettiğim tasarımları hayata geçirmek adına sıvadım.